Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/mpiorun/domains/widzimisie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192 Co nas wyróżnia - Przedszkole niepubliczne Widzimisie

Co nas wyróżnia

Przyjazna atmosfera

Patrzymy w kierunku emocji dziecka, nie wyznaczamy czasu na adaptację w naszym przedszkolu

Codzienne wyjścia do ogrodu

Nie ma dla nas brzydkiej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Zimą lepimy bałwany. Jesienią tarzamy się w liściach. Wiosną bawimy się na zjeżdżalniach, karuzeli i huśtawkach. Latem wracamy do przedszkola tylko na posiłki, ,uczymy się, bawimy i uprawiamy sport na świeżym powietrzu.

Wspieramy indywidualny rozwój dziecka

Czerpiemy to co najlepsze z filozofii Froebla i podążamy za dzieckiem. Uczymy się samodzielności każdy we własnym tempie. Zawsze towarzyszy nam zabawa, a w lekko wiekowo mieszanych grupach łatwiej znaleźć kolegę pracującego na podobnym poziomie.

KOCHAMY taniec

Nagromadzoną w nas dziecięcą energię najlepiej spożytkować przy muzyce. Już od najmłodszych lat tańczymy wolno i szybko ale co najważniejsze po prostu…wspaniale! Starszaki ćwiczą sportowy rock&roll.

KOCHAMY sport

Mamy dużo energii więc lubimy się ruszać. Wiemy, że sport to zdrowie i wielka frajda. Bawimy się sportem zgodnie z planem ogólnego rozwoju fizycznego przedszkolaka. Bieganie, skakanie, czołganie, taniec, równoważnia…nic z tego nie jest dla nas straszne. Zaczynamy od zabaw sportowych, potem uczymy się gier drużynowych a na końcu poznajemy dyscypliny sportowe z trenerami: lekkoatletykę, gimnastykę (z elementami parkouru), pływanie, sporty walki, gry zespołowe.
Poznajemy sportowe współzawodnictwo w duchu zasad Fair play.

Akademia emocji

to nasze zajęcia obowiązkowe dla każdego przedszkolaka oparte o techniki arteterapeutyczne oraz TUS (Trening Umiejętności Społecznych). Uczymy się przede wszystkim rozpoznawać emocje i radzić sobie z nimi. Słowem złość można wytupać a uśmiech zawsze mile widziany.

Kompetencje językowe

-codziennie mówimy po angielsku
Autorski program w naszym Przedszkolu powoduje, że nauka jest świetną zabawą. W naturalny sposób uczymy się mówić po angielsku. Wspomaga nas piosenka, ruch, gry i zabawy, które tak lubimy. Zajęcia często odbywają się w sali z tężnią solankową. Pachnie tam jak nad morzem…
-logopedia
„Żółta żaba żarła żur” , ważne jest nie tylko to co mówimy, ale jak mówimy. A powinniśmy wyraźnie, dlatego ćwiczmy narządy artykulacyjne. Zabawy słowne wywołują „zagubione” głoski. To wszystko pomaga nam się lepiej komunikować ze światem.
-czytanie/bajkoterapia
Bawimy się w czytanie….Sylabki są łatwiejsze od literek. Spółgłoski i samogłoski tworzą dobrane pary. Dlatego czytanie nie jest dla nas trudne. Dodatkowo poznajemy nowe słowa poprzez słuchanie bajek i baśni. Pomaga nam to również łatwiej się koncentrować i rozwijać mowę.

Nowoczesna edukacja

-Autorski program pracy przedszkola Pozwala na rozwój we własnym tempie wspierając naturalną chęć poznawania świata.
-Małe projekty. Poznajemy kompetencje przyszłości. Wyznaczamy cele, podejmujemy wyzwania i wiemy, że tyko współpracując w grupie możemy je osiągać.
-Froeblowskie kąciki Wykorzystując "dar zabawy" elementy dydaktyczne poznajemy za pomocą kącików zabawowo-zadaniowych: darów, badawczego, twórczego, gospodarczego. Podczas nauki korzystamy z zasobów naturalnych, takich jak: szyszki, liście, kamienie etc. 
-Kodowanie na dywanie Bawimy się w porządkowanie, porównywanie. Strzałki mają swoje kierunki a pętle… Już jako 3-latki rozwijamy myślenie logiczne i matematyczne

Edukacja artystyczna​

-teatrzyk freblowski/zajęcia teatralne Teatrzyk cieni, teatrzyk pacynkowy, a przede wszystkim teatrzyk stolikowy stworzony z darów Froebla, jest stałym elementem naszej codzienności. Wiecie jak oddychać przeponą? Co to jest ruch sceniczny, albo wspólna gra aktorska? Nie? My tak, dzięki naszym zajęciom teatralnym
-froeblowski kącik twórczy, rysunek Każdy mały człowiek chce się wypowiedzieć, choć czasem brakuje mu słów. Na szczęście zajęcia te pozwalają nam wypowiedzieć się w sztuce. Dobrze się bawiąc, przy okazji wzmacniamy małą motorykę, rozwijamy koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i utrwalamy prawidłowy chwyt pisarski.

Edukacja muzyczna​

-Rytmika
Pani Muzyczka zabiera nas do magicznej krainy dźwięków i rytmów. Czasem tworzymy spontaniczną grupę muzyczną i uczymy się grać na różnych instrumentach.
-relaks przy muzyce klasycznej: Bach, Bethoven a może Chopin….odpoczywamy

Kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe​

-zimą bawimy się w kucharzy
„Kuchcikowo” to czas, kiedy przygotowujemy przepyszne, kolorowe potrawy. Uczymy się kroić, mieszać i ogólnie „kucharzyć”. Gofry, sałatki, koktajle, kanapki…PYSZOTA
-latem uprawiamy owoce i warzywa: siejemy, podlewamy, a na koniec…zajadamy
- przy każdej okazji poznajemy savoir-vivre, nie tylko….przy stole

Kształtujemy zachowania proekologiczne​

Kochamy przyrodę, drzewa dają nam cień w upalne dni, schronienie dla ptaków i wiewiórek. Owady zapylają nasze roślinki i kwiatki. Wiemy, że musimy po sobie posprzątać.
Umiemy zrobić piękne prace z tego co znajdziemy w ogrodzie i „liczydło” z szyszek.
Eko dzieciaki

SENSOPLASTYKA ®

Plastyka i zmysły – dotyk, smak, węch, wzrok, słuch. Bawimy się kolorami i strukturą. Za każdym razem to niespodzianka i odkrywanie nowej tajemnicy.