Taniec jest nieoceniony w rozwoju dziecka, powinien być nieodłącznym elementem jego życia już od najmłodszych lat. Pomaga w kształtowaniu równowagi, koordynacji i świadomości własnego ciała. Pozwala rozładować emocje, poznać możliwości swojego organizmu, wzmacnia mięśnie. Podczas tańca wyzwalają się dobroczynne endorfiny wzmacniające uczucie szczęścia.
Po zajęciach dzieci łatwiej się koncentrują , uczą się współpracować w grupie, a pomagając sobie nawzajem tworzą zespół. Widzą swoje postępy wytrwale ćwicząc i mogą się z nich cieszyć . Wzmacniają poczucie własnej wartości.

