Klub Malucha

Zajęcia w Klubie Malucha

Zajęcia w Klubie Malucha podzielone zostały na dwa tematyczne warsztaty dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci: 

ZMYSŁOTEKA

Połączone warsztaty sensoplastyki ® z nauką języka angielskiego. Szaleństwo? Skądże! Robimy to wszystko, aby w przyjazny i zabawny sposób rozwinąć i pobudzić zdolności mowy małych ludzi. Bo komunikacja to podstawa na każdym etapie życia. Wszystko po to by jak najbardziej rozbudzić zmysły malucha Dlaczego? Bo zanim zacznie odkrywać świat rozumowo musi go poznać organoleptycznie, z pomocą dostępnych narzędzi: dotyku, słuchu, wzroku, węchu i smaku. A z nami zrobi to bezpiecznie, ciekawie i kreatywnie. Dorośli natomiast wyniosą z zajęć masę inspiracji na proste a stymulujące zabawy z dzieckiem.

LOGI(mna)STYKA

Brzmi dziwnie? Nie, jeśli wytłumaczymy, że to zajęcia gimnastyczne połączone z warsztatem koncentracji i logicznego myślenia. Czyli po prostu gimnastyka ciała i gimnastyka umysłu dostosowana do wieku dzieci. Zabawy ruchowe, taneczne i logiczne, zagadki, ćwiczenia fizyczne i umysłowe, nauka koncentracji, koordynacji czyli warsztaty rozwijające maluchy wszechstronnie. Na zajęciach wykorzystujemy elementy pedagogiki Froebla. Dzięki zabawom taneczno-ruchowym wzmocniamy koordynację, siłę mięśniową i spożytkujemy naturalną dziecięcą energię. Dzięki zabawom plastycznym będziemy jednocześnie kształtować umiejętności manualne, rozwijać wyobraźnię, rozbudzać zainteresowanie otaczającym światem. A przy okazji… świetnie się bawić.

Wszystkie zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 10:00 – 11:30

Zadzwoń: 577 516 216 i zapytaj o najbliższe spotkanie.

Co to jest Klub Malucha?

Klub Malucha Widzimisie, to wyjątkowy zakątek rozwoju i inspiracji dla najmłodszych. Oferujemy zajęcia:
  • ogólnorozwojowe i poznawcze,
  • taneczno-muzyczne,
  • sportowe z elementami ćwiczeń gimnastycznych.

Skupimy się na rozwijaniu mowy i słownictwa, kształtowaniu kreatywności, twórczości i logicznego myślenia, zadbamy o umiejętności adaptacyjne i społeczne dzieci oraz ich rozwój emocjonalny. Na warsztatach z elementami edukacji kulturalnej i artystycznej będziemy pobudzać wrażliwość estetyczną najmłodszych oraz kształtować ich zainteresowania a także poznawać uzdolnienia.

Klubie Malucha wszystkie działania opieramy na sensoplastyce®, zajęciach ruchowo – tanecznych oraz elementach metodyki Froebla.
Zabawy rozwojowe przygotowaliśmy tak, by wspierały całościowy rozwój dziecka stymulując procesy integracji sensorycznej. Aktywności profilaktyczne zapobiegną powstaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw., deprywacją sensoryczną czyli zbyt małą ilością bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju.
 
Zajęcia edukacyjne sprawią, że rodzice i opiekunowie dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę tak by dzieci mogły swobodnie eksplorować i kreować rzeczywistość.
 
Celem zajęć rytmicznych jest kształtowanie u dzieci wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu, i koordynacji ruchowej a logopedycznych usprawnianie pamięci oraz mowy, ale przede wszystkim dobra zabawa.
 
Wszystkie warsztaty nastawione są na proces a nie na efekt bo najważniejsze są doświadczenie, eksplorowanie i radość z bycia razem. Klub malucha opiera się bowiem przede wszystkim na wykorzystaniu relacji rodziców z dzieckiem.

Jaka rolę odgrywa Klub Malucha w życiu dziecka? Kolosalną!

Przebywanie w bezpiecznym środowisku wśród innych dorosłych i dzieci w naturalny sposób przystosuje malucha do przedszkolnej aktywności i rozwinie zachowania społeczne, zminimalizuje również przyszły lęk separacyjny, wspomoże proces adaptacji. Dzieci rozwiną potrzebę samodzielności i  nauczą dzielić się zarówno emocjami jak zabawkami. Zaskoczą Cię nabytymi podczas zabaw umiejętnościami tak skomplikowanymi jak chociażby wiązanie butów czy zapinanie ekspresu w kurtce.
 
Nasza sala zabaw została wyposażona w atrakcyjne, bezpieczne i przyjazne sprzęty dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. Dobór barw i faktur wpłynie stymulacyjnie na rozwój estetyki i umiejętność postrzegania malucha.

Dodatkowym atutem i atrakcją naszej sali jest prawdziwa tężnia solankowa.

Tężnia, to konstrukcja zbudowana z drewna iglastego, gałązek brzozowych i urządzenia do pompowania solanki. Wzbogaca powietrze nasyconym, solnym aerozolem o odpowiednim dla naszego zdrowia, stężeniu. Służy do inhalacji solankowej, a więc leczniczego zabiegu, któremu możemy poddać się podczas przeprowadzanych zajęć.  Solanka posiada dobroczynny wpływ na układ oddechowy. Cząsteczki wytwarzanego aerozolu przyczyniają się do poprawy naszego stanu psychofizycznego i odporności organizmu!

KLUB MALUCHA

ul. Tymiankowa 16
Ksawerów 95-054

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń lub napisz: