NOWOCZESNA EDUKACJA


-Autorski program pracy przedszkola Pozwala na rozwój we własnym tempie wspierając naturalną chęć poznawania świata.
-Małe projekty. Poznajemy kompetencje przyszłości. Wyznaczamy cele, podejmujemy wyzwania i wiemy, że tyko współpracując w grupie możemy je osiągać.
-Froeblowskie kąciki Wykorzystując "dar zabawy" elementy dydaktyczne poznajemy za pomocą kącików zabawowo-zadaniowych: darów, badawczego, twórczego, gospodarczego. Podczas nauki korzystamy z zasobów naturalnych, takich jak: szyszki, liście, kamienie etc. 
-Kodowanie na dywanie Bawimy się w porządkowanie, porównywanie. Strzałki mają swoje kierunki a pętle… Już jako 3-latki rozwijamy myślenie logiczne i matematyczne

Autorski program pracy przedszkola

Autorski program naszego przedszkola to holistyczny rozwój dziecka wspierający naturalną chęć poznawania świata. Stosujemy do tego metodę Froebla. Metoda ta wykorzystuje naturalną potrzebę dziecka – poznawania świata. Małe projekty dostosowują trudność wdrażanego zagadnienia do wieku. Każda grupa wiekowa realizuje ten sam projekt ale zagadnieniami dostosowanymi do swoich możliwości

Małe projekty

Projekty wdrażają kompetencje przyszłości i utrwalają w dzieciach poczucie współodpowiedzialności, rozwijają myślenie przyczynowo-skutkowe, budują pewność siebie i ćwiczą pracę zespołową. Małe projekty dostosowują trudność wdrażanego zagadnienia do wieku. Każda grupa wiekowa realizuje ten sam projekt ale zadaniami dostosowanymi do swoich możliwości. 

Froeblowskie kąciki

Zajęcia dydaktyczne prowadzone metodą Froebla

Zgodnie z pedagogiką Froebla zorganizowaliśmy środowisko w taki sposób aby dziecko samodzielnie doświadczało świata i dochodziło do wiedzy. Wykorzystując „dar zabawy” wprowadzamy elementy dydaktyczne za pomocą kącików: darów, badawczego, twórczego, gospodarczego. Podczas nauki korzystamy z zasobów naturalnych, takich jak: szyszki, liście, kamienie, i inne. Dary Froebla pozwalają na identyfikację i nazywanie rzeczywistości od podstaw: kształty, kolory, struktura…

Kącik darów to miejsce z drewnianymi pudełkami „darów” i innymi elementami małego i dużego świata do swobodnej zabawy.

Kącik twórczy rozwija wyobraźnię i kreatywne myślenie, kształtuje zdolności manualne i artystyczne.

Kącik badawczy to doświadczalny sposób poznawania świata.

Kącik gospodarczy uczy praktycznej wiedzy wykorzystywanej w życiu.

Kodowanie na dywanie

Kodowanie na dywanie to zabawa w porównywanie, porządkowanie, poznawanie strzałek kierunkowych, pętli.

Kody i symbole stanowią uniwersalny język dzisiejszego świata. Dlatego jedną z aktywności na liście zajęć jest właśnie kodowanie. Ma ono na celu przede wszystkim naukę̨ logicznego myślenie, kreatywnego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem narzędzi wywodzących się z informatyki – ale nie tylko!