Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/mpiorun/domains/widzimisie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192 Kompetencje językowe - Przedszkole niepubliczne Widzimisie

KOMPETENCJE JĘZYKOWE


-Autorski program pracy przedszkola Pozwala na rozwój we własnym tempie wspierając naturalną chęć poznawania świata.
-Małe projekty. Poznajemy kompetencje przyszłości. Wyznaczamy cele, podejmujemy wyzwania i wiemy, że tyko współpracując w grupie możemy je osiągać.
-Froeblowskie kąciki Wykorzystując "dar zabawy" elementy dydaktyczne poznajemy za pomocą kącików zabawowo-zadaniowych: darów, badawczego, twórczego, gospodarczego. Podczas nauki korzystamy z zasobów naturalnych, takich jak: szyszki, liście, kamienie etc. 
-Kodowanie na dywanie Bawimy się w porządkowanie, porównywanie. Strzałki mają swoje kierunki a pętle… Już jako 3-latki rozwijamy myślenie logiczne i matematyczne

Z angielskim za pan brat

Język angielski dla najmłodszych to wesoła przygoda. Codzienna nauka odbywa się poprzez zabawy i śpiew. Dzieci osłuchują się ze słownictwem naturalnie zapamiętując zwroty i konstrukcje językowe.

Ładnie mówię

To proste zajęcia logopedyczne. W trakcie logopedycznych zabaw wzbogacamy słownictwo o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę, wyciszanki.

Czytanie to nic trudnego

Nie zapominamy o ojczystym języku. W ramach krótkich zajęć zapoznajemy dzieci z tajemniczą sztuką czytania. Są to głównie zabawy z głoskowaniem, sylabizowaniem, próbujemy odczytywać wesołe wierszyki.