EDUKACJA ARTYSTYCZNA


-teatrzyk freblowski/zajęcia teatralne Teatrzyk cieni, teatrzyk pacynkowy, a przede wszystkim teatrzyk stolikowy stworzony z darów Froebla, stał się jest stałym elementem naszej codzienności. Wiecie jak oddychać przeponą ? Co to jest ruch sceniczny, albo wspólna gra aktorska ? Nie ? My tak, dzięki naszym zajęciom teatralnym
-froeblowski kącik twórczy, rysunek Każdy mały człowiek chce się wypowiedzieć, choć czasem brakuje mu słów. Na szczęście zajęcia te pozwalają nam wypowiedzieć się w sztuce. Dobrze się bawiąc, przy okazji wzmacniamy małą motorykę, rozwijamy koncentrację, wyobraźnię przestrzenną i utrwalamy prawidłowy chwyt pisarski.

Ekspresja własnego ja

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają naturalną tendencję do odgrywania ról czyli mają aktywne zdolności aktorskie. Jedyną przeszkodą w ich kształtowaniu może być trema lub nieśmiałość. Poprzez zabawę w teatr możemy ukierunkować dzieci na twórczy rozwój, popracować nad dykcją i zawalczyć z nieśmiałością opierając się na technikach dramy.

Froeblowski kącik twórczy to miejsce, w którym dzieci mogą rozwijać kreatywność, twórczość i zamiłowanie do aktywności artystycznej. W kąciku twórczym znajdują się materiały plastyczne, a także rekwizyty i pomoce związane ze sztuką muzyczną, plastyczną, teatralną i filmową.