Warning: Undefined array key "options" in /usr/home/mpiorun/domains/widzimisie.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192 Codzienne wyjścia do ogrodu - Przedszkole niepubliczne Widzimisie

CODZIENNE WYJŚCIA DO OGRODU


Nie ma dla nas brzydkiej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Zimą lepimy bałwany. Jesienią tarzamy się w liściach. Wiosną bawimy się na zjeżdżalniach, karuzeli i huśtawkach. Latem wracamy do przedszkola tylko na posiłki, ,uczymy się, bawimy i uprawiamy sport na świeżym powietrzu.

Niezwykle ważną rolę stanowi kontakt z żywą przyrodą i jej bogactwami. Nie tylko rozbudza w dziecku naturalną ciekawość świata ale kształtuje postawę badawczą oraz zainteresowania przyrodnicze i proekologiczne.

W naszym ogrodzie zachęcamy dzieci do samodzielnego poznawania rzeczywistości poprzez obserwację, eksperymentowanie, odkrywanie i działanie, rozbudzając umiejętności spostrzegania faktów i zjawisk.

Zabawa na powietrzu daje bardzo dużo radości, hartuje organizm, zapobiega infekcjom. Poprawia pracę wszystkich układów: nerwowego, oddechowego, krążenia, pokarmowego. Poprawia ogólną kondycję organizmu i pozwala rozładować niespożyte zasoby energii.